Březen 2012

Jak se o ně starat

31. března 2012 v 14:02 | popy

Jak se o ně starat

Sama moc dobře vím jaké to je starat se o křečka . Jasně není s tím moc velká práce ale je to živý tvor který potřebuje hygijenu a péči. Není to sice moc mazliví tvoreček ale pokud jste začátečník a chcete se o něco starat a mýt něco rád tak je to ideální. Já sama mám dva kocourky a jednoho pejska,ale já prostě chtěla něco vlastního o co se můžu starat a mýt ráda,ale musíte dělat taky kolem něj věci aby on měl rád vás. Není to moc ideální k moc malým dětem protože by ho mohli utrápit,je to přece jen malý a křehký tvoreček. Není s tím sice moc velká práce ale starat se o to musíte jako o všechno.Zase z toho nechci dělat že se o to nemáte starat, to vůbec ne ! Ale je s tím třeba menší starost než s morčetem nebo králíčkem. Mám vlastní zkušenost s králíkem. Musíte ovšem velmi pečlivě zvážit jestli jste ochotni přistoupit na to že to není moc mazlivý tvor a je v noci většinou aktivní a občas když se mu něco nebude líbit tak kousne. Já třeba měla štěstí moje Samanta je velmi hodná a nekouše a je to výjimka že je to můj mazel, a to že se fakt ráda mazlí. Musíte ho pouštět ven z klec aby se trochu proběhnul a nebyl tam pořád zavřený , ale musíte mýt POŘÁD oči na šťopkách protože křeček se protáhne všude ani nevíte jak ! Je velmi mrštný a šikovný. Křeček ale musí mýt prostornou klec. Je to spíš samotář takže vůbec nevadí když nebudete mýt k němu někoho do páru. Musí mýt v kleci mnoho hraček aby se nenudil když zrovna třeba na něj nebudete mýt čas a když třeba budetet ve škole nebo někde na výletě . Musíte se mu ovšem věnovat a nezanedbávat ho !!!!!!! Pravidelně mu čistit klec a mazlit se s ním , semtam ho pustit po pokoji proběhnout nebo když bude pěkně tak ven . Doufám že jsem vám aspoň trošičku prozatím poradila :))

Návštěva

31. března 2012 v 13:34 | popy |  moje smečka.

Návštěva

Dneska jsme měli takovou menší návštěvu sousedky :) Přišla s dvouma holčičkama jedna má 8 a jedna 5 :))
Samozdřejmě že jsem jim ukázala Saminku. A taky naše dvakoucourky, jednoho Britského Modrého (Maxíka) a jednoho Britského Lilu (Šimonka) a taky našeho pejska Badyho :) Ovšem ho vidí každý den protože jsou sousedi :) Jinak dneska jsem poprvé zkusila dát samince jahůdku a myslím že jí chutnala přidám i fotku :) Mám ještě krásnou fotku jak jí jde vidět čumáček :)) Dneska je pořád zalezlá v domečku a spinká :) Dneska když nespinkala byla čilá :DD Pořád někam lezla do škvírek ale nikdy nezalezla,vždycky jsem jí vytáhla hned jak jsem ji viděla :)) Dala jsem ji do řady ruličky od toaletního papíru a pořád prolízala :)) Prosím hoďte do komentu nějaké návrhy co se dá všechno z ruliček udělat pro křečky (Jako hračka) :) Koukám se na net a ruliček mám hodně takže není problém :DD Samozdřejmě jí zkouším vyrábět hračky co na webu a různých blogách vidím :) Je to moje sluníčko :)) Dám sem možná ještě néjaký příspěvek když budu mít čas :) Hlasujte v anketě a okomentujte jak se vám můj blog líbí :) Moc tady toho nemám (já vím) jsem s tím začátečník :) Tak děkuji za přečtení článku :))
Saminka a Jahoda :)
Pro mě je sladká ;*


Všední den

14. března 2012 v 18:50 | popy |  moje smečka.

Všední den

Dneska s nám nestalo nic zvláštního. Jako vždy ve středu jsem byla v souboru a jela jsem 5tkou autobusem domů.
Hned jsem letěla za Saminkou dala jsem ji Papání pamlsek a vyměnila vodu a pohrála si sní . Teď běhá v kolečku a myslím že je spokojená. Dneska je nějaká hodně čirá takže asi dlouho spala.Ale je taková nachlazená semtam pčikne. Tak Ahojte.


Saminka

13. března 2012 v 20:58 | Popy

Saminka

Jméno: Samanta
Zvíře: Křeček
Rasa: Křeček Syrský
Zbarvení: Hnědá s bílou náprsenkou a s bílýma ponožkama :)
Koupena ve: Zverimexu v Olomouci jménem 'Zvěrokruh'
Povaha: Mazlivá, Rychlá, Aktivní
Má ráda: Mě, Svoje kolečko, Svůj domeček, Pamlsky, Ovoce-Zeleninu
Nemá ráda: Rušení ze spánku
Narozeniny: To nevím, ale domů jsem si ji přivezla - 4.2.2012